Home Νέα - Ανακοινώσεις Yπηρεσία Ψυχολόγου στο σχολείο μας

Yπηρεσία Ψυχολόγου στο σχολείο μας

E-mail Εκτύπωση PDF

Σας ενημερώνουμε για την υπηρεσία Ψυχολόγου στο σχολείο μας, που τοποθετήθηκε εσχάτως στα πλαίσια του προγράμματος "Υποστήριξη εγγραμματισμών και κοινωνικοσυναισθηματικής ανάπτυξης μαθητών Επαγγελματικής Εκπαίδευσης" για το σχολικό έτος 2023-2024.

Ο ψυχολόγος, Βασιλειάδης Μιχάλης, θα'ναι διαθέσιμος στο σχολείο μας κάθε Πέμπτη, από τη 2η μέχρι και την 6η ώρα. Στόχος του είναι η συμβολή στην ψυχοκοινωνική στήριξη & ενδυνάμωση του συνόλου της σχολικής κοινότητας (μαθητές/μαθήτριες και γονείς) με παρεμβάσεις είτε ατομικές είτε συλλογικές.

Οι ατομικές συνεδρίες για μαθητές/μαθήτριες και γονείς θα γίνονται με προγραμματισμένα ραντεβού, κατόπιν συνεννόησης  είτε με τη διεύθυνση του σχολείου, είτε στο e-mail του κυρίου Βασιλειάδη ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ), πάντα σε κλίμα διακριτικότητας και εμπιστευτικότητας. Για ατομική συνάντηση με μαθητή/μαθήτρια, χρειάζεται έγγραφη συγκατάθεση γονέα (Υπεύθυνη Δήλωση). Για ατομική συνάντηση με γονέα/εκπαιδευτικό/προσωπικό , συμπληρώνετε την Αίτηση που θα βρείτε συνημμένη.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΣΕ ΜΟΡΦΗ MS-WORD THN ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΣΕ ΜΟΡΦΗ MS-WORD THN ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ