Home Ερευνητικές Εργασίες (Project) Σχολικό Έτος 2011 - 2012 Ερευνητικές Εργασίες Β' Τετραμήνου - Παρουσιάσεις

Ερευνητικές Εργασίες Β' Τετραμήνου - Παρουσιάσεις

ΘΕΜΑ 1ο: «Από τη Λογοτεχνία στον κινηματογράφο»

ΘΕΜΑ 2ο: «Εφηβική ηλικία: Ψυχολογία εφήβου ? Συμπεριφορά ? Προβλήματα ? Σχέσεις με τους γονείς και τους φίλους»

ΘΕΜΑ 3ο: «Οι εικαστικές τέχνες στην Ελλάδα από τον Κυκλαδικό πολιτισμό στον αρχαίο κλασσικό πολιτισμό»

ΘΕΜΑ 4ο: «Άρωμα γυναίκας: αντιλήψεις και πρότυπα ομορφιάς στο πέρασμα των αιώνων»

ΘΕΜΑ 5ο: «Τεχνολογία και Πολιτισμός: η Τεχνολογία στην υπηρεσία του ανθρώπου ή ο άνθρωπος στην υπηρεσία της τεχνολογίας;»

Συντονιστής Ερευνητικών Εργασιών: Γεωργούλης Γρηγόριος ΠΕ03, Υποδιευθυντής 2ου ΓΕΛ Μεγάρων

Σημείωση: Για λόγους προστασίας των προσωπικών δεδομένων των μαθητών, τα βίντεο και οι φωτογραφίες που περιλαμβάνουν μαθητές έχουν περικοπεί ή αλλοιωθεί. Επίσης, για λόγους περιορισμού του μεγέθους των αρχείων, έχουν αποκοπεί μερικά πρόσθετα στοιχεία, καθώς και το πολυμεσικό συνοδευτικό υλικό (αρχεία ήχου - βίντεο).